ZÁVEREČNÁ SPRÁVA ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Texto

(1)

ZÁVEREČNÁ SPRÁVA

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Ročník: 16.

Termín: 10. 3. - 13. 3. 2016

Miesto konania: Incheba Expo Bratislava

Odborná spolupráca: Združenie automobilového priemyslu SR

Slovenská motocyklová federácia

Mediálni partneri: Zoznam

časopis Svet motocyklov

Počet priamych vystavovateľov: 135 zahraniční: 39 domáci: 96 Plocha brutto: 19 000 m2 Počet návštevníkov: 55 012

Zúčastnené krajiny: Belgicko, Česko, Chorvátsko , Maďarsko, Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Taliansko

Na výstave motocykel sa prezentovalo viac než 30 motocyklových značiek zvučných mien ako ADIVA, APRILIA, BENELLI, BETA, BMW, BOMBARDIER, CAN AM, CPI,

DERBI, DUCATI, GAS GAS, GILERA, HARLEY DAVIDSON, HONDA, HUSQVARNA, INDIAN, KAWASAKI, KEEWAI, KSR MOTO, KTM, KYMCO, MOTO GUZZI, MV AGUSTA, PEUGEOT SCOOTERS, PIAGGIO, SYM, SUZUKI, TRIUMPH, YAMAHA, YCF, VESPA, VICTORY.

(2)

Záujemcovia mohli obzrieť nielen sériovo vyrábané motocykle, ale aj exkluzívne pretekárske špeciály, rovnako ako jedinečné prestavby motoriek a stroje vyrobené na zákazku v sekcii Customs of Slovakia. Počas výstavy boli tradične vyhlásené výsledky odbornej novinárskej ankety Motocykel roka.

MOTOCYKEL ROKA 2016 a slávnostné otvorenie výstavy

Už šestnásť rokov po sebe je neodmysliteľnou súčasťou výstavy Motocykel v bratislavskej Inchebe aj slávnostné vyhlásenie výsledkov odbornej novinárskej ankety Motocykel roka. V spolupráci s importérmi jednotlivých značiek motocyklov boli nominované novinky vo svete dvojkolesových, ale aj štvorkolesových strojov, v spolupráci s odbornými motoristickými novinármi boli zvolené tie úplne „naj“ a v spolupráci s redakciou časopisu Svet motocyklov boli zasa dekorované. Podvečer prvého dňa výstavy je tak slávnostné vyhlásenie symbolickým otvorením nielen samotnej výstavy, ale aj motocyklovej sezóny.

Po slávnostnom otvorení v príjemnej uvoľnenej atmosfére za účasti vystavovateľov a pozvaných hostí bol v siedmych kategóriách udelený prestížny titul Motocykel roka 2016. Získali ho nasledovné motocykle:

Kategória Scooter - motocykel BMW C 650 GT YAMAHA T-Max Kategória STREET CLASSIC - motocykel MOTO GUZZI V9 Kategória Off road - motocykel KTM 350 SX-F

Kategória Touring - motocykel HONDA CRF1000L Africa Twin Kategória Chopper- Cruiser - motocykel DUCATI XDiavel S Kategória Supersport - motocykel KAWASAKI NINJA ZX-10R Kategória STREET SPORT – motocykel YAMAHA MT-10T

(3)

SPRIEVODNÝ PROGRAM

Adrenalín v krvi návštevníkom zdvihli jazdci zo zoskupenia Crazy day, ktorí predviedli synchronizované jazdy vo vnútri uzavretej oceľovej gule. Novinkou sprievodného programu bola motofun zoná Rádia Rocková republika, ktorá návštevníkov lákala na skvelý program plný hudby, hier a súťaží. Vystúpenia rockových kapiel, kútik s X-box hrami, pretláčanie rukou na armwrestlingovom stole, vystúpenie poledance tanečníc, jednorazové tetovanie či autogramiáda pretekára Mira Slobodu pri jeho motorke boli veľkým lákadlom pre návštevníkov. O ďalší program sa postarali aj kaskadérske vystúpenia stuntriderov, ukážky kúskov popredných slovenských mototrialistov, zaujímavé besedy a autogramiády úspešných motocyklových reprezentantov z Rally Dakar či premietanie filmov. Veľkej priazni návštevníkov sa tešili autogramiády dakarských jazdcov Štefana Svitka a Ivana Jakeša.

Customs of Slovakia

Špeciálna sekcia tuningu a motocyklov stavaných na mieru Customs of Slovakia predstavila okolo 50 mimoriadnych kúskov, pričom väčšina z nich pochádzala z rúk slovenských staviteľov. Nápady, invencia a stovky hodín práce vyústili do jedinečných úprav, ktoré si návštevníci mohli zblízka obzrieť a inšpirovať sa. Spomedzi vystavených motoriek vzišiel slovenský šampión v stavaní motoriek na mieru. V rámci kampane „Milióny ľudí, dve kolesá, jedna vášeň“ sa v rámci sekcie Customs of Slovakia uskutočnili rozhovory s legendami slovenského motocyklového života.

(4)

PROPAGÁCIA

Propagácia výstavy Motocykel a súbežnej výstavy lodí Boat Show bola nasmerovaná na všetky typy médií – TV, rozhlas, print a online s cieľom zasiahnuť nielen potenciálnych návštevníkov na Slovensku, ale aj v blízkom pohraničí (najmä Česká republika).

Z televízií atmosféru výstav sprostredkovali TV Markíza (vstupy v Teleráne, reportáž v Televíznych novinách), TV Joj (3xreportáž počas prvého dňa výstav – Noviny o 12, Noviny o 17 a Noviny o 19) a RTVS (reportáž v hlavnom spravodajstve).

O začiatku výstav vo svojich ranných správach informovalo Fun rádio, v dennom vysielaní Rádio Expres a v spravodajskom bloku Rádio Regina. Zároveň Fun rádio a Expres pozývali na výstavy prostredníctvom reklamných spotov. Hlavným mediálnym partnerom výstavy Motocykel bolo rádio Rocková republika, ktoré informácie o podujatí komunikovalo prostredníctvom reklamných spotov a článkov na svojej webovej a FB stránke.

Atmosféru výstav a zaujímavosti z nich svojim čitateľom sprostredkovali denníky Nový Čas a Plus 1 Deň.

O zviditeľnenie výstav sa postarali aj články na spravodajských a motorkárskych internetových portáloch ako cas.sk, auto.sme.sk, style.hnonline.sk, aktualne.sk, 24hod.sk, teraz.sk, bratislavskenoviny.sk, zzz.sk, motoride.sk, motonews.sk, autoshow.sk, moto-cup.sk, motorkari cz, motokluby.sk, motoroute.sk atď.

Informácie o výstavách priniesli aj weby našich partnerov – Zoznam (topky.sk, podkapotou.sk), rockovarepublika.sk a silnicnimotorky.sk. Mladší návštevníci sa o výstavách mohli dozvedieť vďaka článkom na webe refresher.sk.

Outdoorove reklamné plochy (billboardy, bigboardy, megaboardy, plagáty a vlajky) pozývali na výstavy atraktívnym vizuálom 2 mesiace pred začatím výstav.

Kvalitná reklamná a PR kampaň sa odzrkadlila na vysokej návštevnosti. Výstavy si prišlo užiť 55.012 nadšencov motocyklov a lodí.

POSTAVENIE NA TRHU

16. ročník medzinárodnej výstavy motocyklov a príslušenstva Motocykel Bratislava potvrdil, že svojim rozsahom a štruktúrou vystavovateľov patrí medzi najprestížnejšie

(5)

motoristické podujatia usporiadané nielen na Slovensku ale aj v našom stredoeurópskom regióne. Výstavné priestory hál B ako aj priestory na usporiadanie sprievodných podujatí ocenili nielen vystavovatelia, ale tiež odborná i laická verejnosť, ktorá výstavu navštívila.

HODNOTENIE

16. ročník medzinárodnej výstavy motocyklov a príslušenstva Motocykel Bratislava z hľadiska počtu vystavovateľov - 135, štruktúry zastúpených motocyklových značiek, obsadenej výstavnej plochy viac ako 19 000 m2, rekordnej návštevnosti 55 012 návštevníkov a atraktívnosti sprievodných podujatí hodnotíme ako výstavu s jednou s najlepších návštevností v doterajšej histórii motosalónov usporiadaných v Bratislave. Toto naše konštatovanie potvrdzuje vysoká spokojnosť samotných vystavovateľov i návštevníkov.

INFORMÁCIE A BUDÚCOM ROČNÍKU

Budúci 17.ročník medzinárodnej výstavy MOTOCYKEL 2016, na ktorú Vás týmto srdečne pozývame, sa bude konať v dňoch 9. 3. – 12. 3. 2017 v Incheba Expo Bratislava.

Imagem

Referências

temas relacionados :