Walter by Šatana neprosil

32 

Texto

(1)

9240

WELLINGTON – YOUNG LIONS

1,50 4,40 7,30

14:00

9164

BATE BORISOV – ŠACHŤOR KARAGANDA

1,32 5,60 12,0

18:00

9234

LEVADIA TALLINN – PANDURII

4,70 3,80 1,80

18:00

9226

BIRKIRKARA – MARIBOR

8,00 4,40 1,50

19:30

9231

FOLA ESCH – DINAMO ZÁHREB

12,0 6,60 1,27

19:30

9161

DÁNSKO – FÍNSKO

1,42 4,80 9,30

20:30

9162

ŠVÉDSKO – TALIANSKO

1,42 4,80 9,30

20:30

9159

USA – KOSTARIKA

1,68 3,80 5,80 St 2:00

9237

SPORT RECIFE – AVAÍ

1,75 3,70 5,30 St 2:00

Kompletnú ponuku nájdete v pobočkách a na

www.nike.sk

Guardiola odkazuje

do Barcelony:

Dajte mi pokoj!

Ako Angličan Simpson

zomrel v stúpaní

na Mont Ventoux

Prečo nemôže

hrať Gašparík

za Dunajskú Stredu?

Strana 21

Strana 11

Strana 10

Walter by Šatana neprosil

Strana 2

Trenírky na pol žrde,

ale dal gól

Vybuchla bomba! Šprintérskym hviezdam Tysonovi Gayovi a Asafovi Powellovi zistili doping. „Súťažím čistý,

lebo verím v spravodlivosť a moja mama by ma zabila,“ povedal svojho času Američan Gay, po Boltovi druhý

najrýchlejší bežec v histórii, o dopingu. Ak chce zostať nažive, zrejme sa musí odteraz schovávať...

A čo ďalší hriešnik, bývalý svetový rekordér Powell? „Som v šoku,“ zmohol sa na vyhlásenie.

Je to naozaj prekvapenie?

FOTO SITA/AP

Jaroslav Diviš má trénírky skoro na kolenách, ale vedzte,

že práve dáva hlavou gól. Vďaka nemu Seničania zdolali

Trnavu 2:1.

FOTO DUŠAN KOUTNÝ

Dopingáči, skončili ste!

Strany 24 a 25

Strana 6

WWW.SPORT.SK

Utorok • 16. 7. 2013 • 67. ročník • číslo 163 • cena 0,55

(2)

Vyše 70 miliónov eur vyčlení štát na výstavbu fut-balových štadiónov v 22 mestách – najviac v Brati-slave (27 miliónov) a Trnave (13), kde by mali vyrásť národné futbalové štadióny (v oboch prípadoch bu-de štát vkladať po 40 percent nákladov, v ostatných 20 mestách by mal byť jeho vklad 60-percentný). V Bratislave bude výlučným majiteľom Kmotríkova akciovka, v Trnave bude mať Vladimír Poór spoloč-níka, lebo za 40-percentnú dotáciu si Slovenský fut-balový zväz dohodol aj 40-percentnú majetkovú účasť. Prečo sa tak nestalo aj v bratislavskom prípa-de, je otázka na premiéra, ktorý tento projekt s ma-jiteľom Slovana Bratislava dohodol.

Voľby a účinný lobing futbalového zväzu rozhod-li, že do futbalovej infraštruktúry po 20 rokoch ignorovania problému naleje financie okrem miest aj štát – napokon, stále ide len o zlomky celkových výdavkov štátu, s výnimkou výdavkov na šport, kde v tomto roku dáva štát asi polovicu sumy vyčlenenej iba na výstavbu a rekonštrukciu futbalových šta-diónov. S čím sa budú musieť vyrovnať predovšet-kým v mimofutbalovom športovom hnutí.

70 miliónov eur na 22 štadiónov sa môže zdať veľa učiteľom, zdravotným sestrám, nezamestna-ným absolventom vysokých škôl, ale aj ostatnezamestna-ným športovým zväzom, olympijských víťazov nevyní-majúc. Tobôž ak ešte za predchádzajúcej vlády sa zdalo, že najväčšie futbalové stánky budú financo-vané zo súkromných zdrojov a národný futbalový štadión mal byť voči štátnej pokladnici láskavý. Ale aj takto vyzerajú praktické dopady volebných výsledkov.

Sedemdesiat miliónov eur sa môže zdať veľa aj bez zmienky o učiteľoch či sestrách – kým si ne-všimneme, že podobné sumy neraz odlišujú víťaznú ponuku od tej najlacnejšej v tendri organizovanom štátnou firmou a vášne vyvolané takýmto rozhod-nutím sú neporovnateľné. V prípade futbalových štadiónov bude aspoň vidieť, kam väčšina štátnych financií poputovala.

RÓBERT KOTIAN

utorok

❘ 16. 7. 2013

KRESBA FEDOR VICO

Bez ohľadu na to, ako sa najnovší dopingový škandál skončí, mesiac pred svojimi majstrovstva-mi sveta nemohla atletika vyslať svetu horší signál. Jej veľké šprintérske hviezdy neprešli kontrolou a hrozia im dvojročné tresty.

Namiesto toho, aby sa kráľovná športov chystala s veľkou slávou pozývať svet na svoj športový svia-tok do Moskvy, krčí sa teraz zbitá v kúte a líže si ra-ny. Nevedno, koľko si ich naráta, ale hrozí, že mini-málne po troch jej zostanú veľké jazvy.

Trojnásobný majster sveta Američan Tyson Gay, bývalý svetový rekordér a olympijský šampión Ja-majčan Asafa Powell a jeho krajanka a takisto olym-pijská víťazka Sherone Simpsonová sú príliš veľké mená, aby sa atletika v prípade potvrdenia ich viny iba tvárila, že dopingové kauzy, žiaľ, patria k športu. Bez ohľadu na to, ako sa táto kauza skončí, taký rozruch spojený s dopingom pred majstrovstvami sveta sa v histórii ešte neudial.

Bez ohľadu na to, čo na šokujúcu zvesť povedal

člen Rady svetovej federácie IAAF Hemut Digel, že „rozhodujúce je, že pozitívny test prišiel ešte pred majstrovstvami sveta“, nad šampionátom v Moskve bude visieť tieň. Lebo doping nepozná časové hra-nice, o morálnych ani nehovoriac.

„Pre šport je to absolútne príšerná správa,“ tvrdí Brit Colin Jackson, dvojnásobný majster sveta nad vysokými prekážkami. „Boli sme presvedčení, že tí-to ľudia, ktí-torí dosahujú také rýchle časy, sú čistí.“ Bez ohľadu na dôvody absencie je jasné, že súbo-je šprintérov na majstrovstvách sveta budú ochu-dobnené o veľké mená, dráhy vedľa Usaina Bolta a Yohana Blaka viac osirelé.

Aspoň jedna vec je však na celej kauze pozitívna. Umožňuje dúfať, že nikto si nemôže byť istý, či ne-bude dolapený, a že nikto neujde

tres-tu za dopingový hriech.

Bez ohľadu na to, na akej úrovni sa pohybuje a aké rýchle má nohy. ROMAN RIŠA

Atletika sa krčí v kúte a ráta rany

Premiéra bratislavského Slovana v Kontinentálnej hokejovej lige náš naj-slávnejší hokejový klub zaväzuje. Robí klub všetko pre to, aby ju dokázal pri-najmenej napodobniť? V tejto súvislos-ti som sa pozrel na štasúvislos-tissúvislos-tiky hráčov, ktorí do kádra belasých pribudli teraz v lete. Český útočník Tomáš Netík odo-hral v predchádzajúcej sezóne za Libe-rec a Nižnekamsk dokopy aj s play-off 49 zápasov a strelil v nich 17 gólov. Ve-denie Slovana si od neho sľubuje kano-nádu. Štatistiky však prísľuby brzdia. Lenže, ako to v športe chodí, možno Tomáš strelecky ožije práve v Bratisla-ve. Aspoň v to dúfame. Obranca Mar-tin Škoula, ktorého v roku 1998 draf-toval klub Colorado Avalanche zo skve-lého 17. miesta a v NHL odohral doko-py aj s vyraďovačkou 859 duelov, má skúseností na rozdávanie. Ale nemám pocit, že by mohol plnohodnotne na-hradiť Višňovského či Sekeru, ktorí veľ-kou mierou pomohli Bratislavčanom

rozbehnúť prvý úspešný ročník. Do kádra nášho jediného zástupcu v KHL pribudol aj ďalší bek Ján Brejčák a jeho urastená postava (194 cm) by Slovanu mohla urobiť cenné služby. Keďže sa brankár Branislav Konrád rozhodol opustiť rady bratislavského mužstva, funkcionári hľadali zaňho náhradu. Vybrali si ďalšieho Čecha Miroslava Kopřivu. Ten mal v poslednej sezóne v Slavii Praha celkom zaujímavé osob-né výsledky. V základnej časti mal prie-mer inkasovaných gólov na duel 2,00, v play-off 0,67.

Keď som naposledy hovoril s tréne-rom Rostislavom Čadom, posťažoval sa, že z tých, ktorých mali pôvodne

vy-typovaných, aby doplnili mužstvo, mu vlastne nevyšlo nič.

On si predstavoval, že do tímu prídu predovšetkým dobrí slovenskí hráči, reč bola napríklad o útočníkovi Radivoje-vičovi, ale aj Surovom či Sýkorovi. Všet-ko je o peniazoch. Slovan ich nemá toľ-ko, aby preplatil ruské mužstvá. Vlani mal to šťastie, že NHL sa začala hrať až neskôr a do kádra mu pribudli Viš-ňovský a Sekera. Záležať bude tiež na tom, akú formu predvedú brankári. Ja-nus chytal do Vianoc famózne, potom však jeho forma išla nadol. Je už skúse-nejší a ja verím že aj lepší.

Osobitnou kapitolou je Miroslav Ša-tan. Najskôr sa mal vyjadriť o jeho

prí-padnom ďalšom pôsobení v klube do 20. júla, najnovšie som sa dočítal, že by definitíva mala padnúť 25. júla. A možno ani vtedy ešte nie... Mirova prednosť bola vždy vo vynikajúcej kon-dičke a bez poriadneho tréningu so spoluhráčmi sa KHL hrať nedá. Keď bol mladší, tak obrazne povedané, bol to kôň na nezastavenie. Lenže rôčky pribúdajú a získať potrebnú silu na se-zónu, to chce svoj čas. Ako tréner by som ho mal v mužstve rád, ale prosiť sa o jeho služby, to by som rozhodne ne-urobil.

Prvý ročník Slovana v KHL bol aj pre mňa príjemným prekvapením. Vý-kony mužstva si uživali nielen Brati-slavčania, ale celé Slovensko. Oceňu-jem obrovský úspech z minulého roč-níka, lebo postup do play-off v takej sú-ťaži inak hodnotiť nemožno, ale záro-veň kdesi vo svojom vnútri pociťujem obavy, že sa to nezopakuje. Bodaj by som nemal pravdu.

Futbalová hlava 22

2

NÁZORY

Prosiť sa Šatanovi? To by som neurobil!

PRIAMA REČ

JAROSLAVA WALTERA

Oceňujem obrovský úspech z minulého ročníka, ale

zároveň kdesi vo svojom vnútri pociťujem obavy,

že sa to nezopakuje. Bodaj by som nemal pravdu.

(3)

Samozrejme, bez bicykla nemohli zostať cyklisti ani v tento deň. Nechať ho kdesi v kúte by bolo smrteľným hriechom, a hoci sa všetci na svojich tátošoch išli len previezť, aby nohy nezabudli pe-dálovať, kontakt s ním na hodinku, či dve museli mať. Niektoré tímy využili deň odpočinku aj na stretnutie s novinármi, bola ich asi polovica, ale oba, v ktorých majú svoje miesto aj Slováci, radšej nechali svojich pretekárov pokojne oddychovať.

● ● ●

Peter Velits, obliekajúci dres tímu Omega Phar-ma – QuickStep sa tešil na popoludňajšie stret-nutie s rodičmi, ktorí ho už povzbudzovali v zá-verečnom stúpaní na trase 15. etapy na Mont Ventoux. Pospal si dlhšie, ako keď je na programe etapa, potom sa bol s tímovými druhmi previezť na dve hodinky a popoludnie využil nielen na spomínané „rande“ s rodičmi, ale aj na oddych a čerpanie nových síl. Samozrejme, podvečer sa tešil aj na kvalitnú masáž, dlhšiu ako po iné dni, keď sú na programe súťažné kilometre.

„Čaká nás ešte najťažšia necelá tretina prete-kov. Na rozdiel od minulého ročníka, v tíme vlád-nee dobrá nálada. Máme na svojom konte záslu-hou Marka Cavendisha, Tonyho Martina a Mat-tea Trentina šštyri prvenstvá, sme z tohto pohľadu zatiaľ najúspešnejším tímom tu na Tour,“ pove-dal nám Peter Velits, ktorý absolvuje už svoju piatu Tour de France.

Nemá význam vracať sa donekonečna k tomu, ako to mohlo byť, ak by sa na pokyn športových riaditeľov nemusel nezmyselne obetovať v pro-spech Marka Cavendisha, ktorý stratil kontakt so súpermi v prvom stúpaní ešte 2. etapy tohto roč-níka na Korzike. Ak by Peter nemusel zostať vza-du, nestratil by vyše sedemnásť minút a dnes by bol kdesi okolo dvadsiateho miesta v celkovom poradí. „Na tú záležitosť ssom už prestal myslieť. Nič by som aj tak na tom nezmenil a som rád, že v nasledujúcich etapách to už bbolo inak. Je síce pravda, že ak by som bojoval o umiestnenie v naj-lepšej dvadsiatke celkového poradiia, možno by som mal najmä v stúpaniach pred koncom, či už v Pyrenejach alebo na Mont Ventoux trochu vä äč-šiu motiváciu, možno by som sa vybičoval k lep-šiemu výsledku aj v časovke. Nechcem povedať, že soom sa na to vykašľal, to určite nie, ale sú v cyklistike okamihy, ktoré môžu v človeku vzbu-diť väčšiee úsilie, snahu prekonať sa, myslieť skôr na daný okamih ako kdesi viac dopredu.“

Peter Velits však je so svojím účinkovaním v do-terajšom priebehu Tour vcelku spokojný. „Dostal som za úúlohu obetovať viac síl v prospech kolek-tívu, tak sa o to snažím. Určite na tom nie som najhoršie, noohy ma jeden deň poslúchajú viac, iný deň menej...“

● ● ●

Ani Peter Sagan, zatiaľ vedúci pretekár druhej najprestížnejšej súťaže na Tour de France – bo-dovacej o zelené tričko – nezostal včera bez bi-cykla. Aj on si bol spolu so spolujazdcami zajazdiť na cestách okolo hotela v príjemnom počasí a bez súťažných povinností.

„Nič sa nezmenilo od štartu, stále je pre mňa prvoradé obhájiť prvenstvo v bodovacej súťaži, tomu vvšetko prispôsobujem. Bojoval som v špur-te v Saint-Malo, v Tourse i v Saint-Amand-Mont-ronde, ale vždy bol niekto rýchlejší ako ja. Ca-vendish, ale aj Kittel sú dnes ťažko prekonateľní v dojazdoch bez záákrut a technickejších úsekoch. Body do bodovacej súťaže sa snažím získavať na nich v okamihoch, ktoré nie sú zasa pre nich asi zaujímavé,“ zhodnotil druhú tretinu pretekov Pe-ter Sagan.

Mal tým na mysli napríklad svoj vynikajúci vý-kon v časovke pod Mont Saint-Michel, kde mu miesto v bodovanej pätnástke uniklo len o dve priečky, ale predovšetkým v úniku v nedeľňajšej etape na Mont Ventoux.

„Pokúšal som sa, ale v nedeľu sme mohli vyťa-žiť z úniku viaac, len nie všetci sme mali rovnaké predsavzatia vpredu. Čakal som, že by z toho mo-hol byť pre mňa aaj výraznejší výsledok, ale keď som zistil, že to nemá zmysel, nechcel som ďalej plytvať silami a išieel som si už len svoje tempo.“

Peter Sagan vie, že už má k obhajobe zeleného trička veľmi blízko. Vzhľadom na profil nasledu-júcich etáp má úlohu jasnú, musí prísť do cieľa v Paríži. Navyše sa ešte môže pokúsiť o akciu hneď v dnešnej etape po dni odpočinku do Gapu, kde bude špurt po troch vrchárskych prémiách, z toho dvoch druhej kategórie, krátko po zjazde z poslednej z nich.

„Nechcem nič dopredu hovoriť, lebo aj v etape do Lyonu ma mnohí pasovali za jedného z mož-ných kandidátov na úspech a nestalo sa tak. Ur-čite využijem každú príležitosť na to, aby som už o zelený dres neprišiel ani len teoreticky,“ dodal Peter Sagan.

ĽUDOVÍT LUČANIČ

CYKLISTIKA

www.sport.sk

3

100. TOUR DE FRANCE

29. 6. – 21. 7. 2013

S čím vstúpi Peter Velits do záveru, najmä do ťaž-kých pyrenejsťaž-kých etáp? „Určite by som chcel zájsť lepšie časovku a potom aj tie ďalšie etapy. Prvora-dým cieľom bude udrržať Kwiatkowského v najlepšej desiatke. Dvakrát som prežíval v etape, ktorá konči-la na Alpe-d’Huezz celkom príjemné okamihy, do tre-tice by som to bral tiež, navyše, ak toto stúpanie ab-solvujeme vv jednej etape dvakrát. Na štvrtok sa te-ším,“ povedal Peter Velits.

Počas včerajšieho druhého a posledného dňa odpočinku vo Vaucluse a okolí cyklisti zbierali sily na Alpy

Bicykle v kúte nezostali

Peter Velits chce uspieť v zajtrajšej časovke.

FOTO SITA/AP

Pre Petra Sagana je priorita udržať si zelený dres.

FOTO SITA/AP

VELITS SA TEŠÍ

Na rozdiel od minulého

ročníka v tíme vládne

dobrá nálada.

PETER VELITS

Stále je pre mňa prvoradé

obhájiť prvenstvo

v bodovacej súťaži.

PETER SAGAN

Celý pelotón 100. ročníka Tour de France, ktorý pred poslednými šiestimi etapami tvorí 181

pretekárov z celkového počtu 198, včera absolvoval druhý a posledný deň odpočinku. Vo svojich

hoteloch v meste Vaucluse a v jeho okolí predovšetkým využili hodiny pokoja na čo najlepšiu

regeneráciu, lebo nadchádzajúce kilometre najmä v Alpách môžu stáť každého ešte veľa síl.

(4)

Chris Froome, britský cyklista, rodák z kenského Nairobi, ktorý vyrastal a aj prvé vážne cyklistické kroky absolvoval v Juhoafrickej republike, vedie v celko-vej klasifikácii 100. ročníka Tour de France po 15. etape pred druhým Ho-lanďanom Baukem Mollemom o 4:14 minúty. Mohlo by sa povedať pozoru-hodný náskok. Bude však stačiť útlemu chlapíkovi, ktorého všetci po lanskom druhom mieste a svojej obetavosti pre tí-mového kolegu Bradleya Wigginsa ten-to rok považovali za najväčšieho favori-ta, aby doviezol najcennejšie tričko až do Paríža? Verejnosť zbystrila pozor-nosť najmä po tom, čo tímu Sky spôso-bili problémy vo veterných kilometroch do Saint-Amand-Montrondu cyklisti zo Saxo – Tinkoff i Belkinu. Ale práve v ne-deľu na Mont Ventoux odpovedal súpe-rom najvýstižnejšie, ako sa dalo.

„Neveril som, že by som túto etapu mohol vyhrať a som z toho úprimne do-jatý,“ opakoval niekoľkokrát v nedeľu v cieli 15. etapy Chris Froome.

● ● ●

Fantastickým spôsobom sa striasol svojich najväčších súperov – najprv Contadora a potom aj nepríjemného Kolumbijčana Quintanu. V oboch prí-padoch rovnakým spôsobom, neskutoč-nou frekvenciou na ľahšom prevode.

„V ťažkých stúpaniach sa pokúšam súperov zdolať práve takto. Nie vždy sa to vydarí, ale tentoraz too vyšlo,“ vysvetlil Froome. Treba povedať, že všetci mali v tých chvíľach už v nohách viac ako 239 kilometrov 15. etapy.

Mnohí v cieli tvrdili, že tak ako v zá-vere etapy na AX 3 Domaines, aj v ne-deľu na Mont Ventoux dal cyklista z tí-mu Sky všetkým jasnú odpoveď, že ne-má v pelotóne vyrovnaného súpera, kto-rý by ho obral o žlté tričko. Ale Chris Froome si to zatiaľ na sto percent ne-myslí.

„Do Paríža je ešte ďaleko, najmä v alpských etapách, ktoré nás čakajú, sa môže stať eštte všeličo. Štyri minúty nie

sú veľa, súperi sa určite len tak ľahko bez boja nevzdajú. Chcem vyhrať jubi-lejný ročník týchto pretekov, chcem všetkým dokázať, že moje úspechy z prí-pravných podujatí nneboli náhodné, že som všetko svoje úsilie smeroval len a len na Tour. V živote som neprežíval krajší ppocit na športovom poli. Už vlani, keď som vystúpil na druhý stupeň, som si tie chvíle prenáramne užííval. Vedel som si predstaviť, čo sa odohrávalo v hlave a srdci Bradleya Wigginsa. Hoci si to celkom neechcem pripustiť, už sa na také čosi prenáramne teším. Ale na druhej strane musím myslieť práve na

dnnešok a na zajtrajšok a potom aj na ďalšie dni až do nedele. Bu-dem musieť byť ostražitý na každom mettri tohtoročnej trasy až do konca.“

● ● ●

Chrisovi v tom pomôže určite aj skve-lý tím spolubojovníkov, ktorý má okolo seba a ktorý vie, čo je pre Sky prvoradé. „Áno, všetci mi sľúbili pomoc a zatiaľ to aj na sto percent plnia a určite plniť aj budú – až do konnca, ktorý bude na Ely-zejských poliach. Ale znova opakujem, môj náskok v celkovom poradí ešte nie jee taký, aby som si mohol povedať – sú-peri sa s tým zmierili, už nám stačí len kontrolovať situáciu.““

Brit považuje za najťažšiu etapu, ktorá cyklistov tento rok ešte na Tour čaká, tú štvrtkovú s dojazdom na Alpe-d‘Huez, lebo tento kopec s množstvom zákrut musia cyklisti zdolať v jednej eta-pe dokonca dvakrát. „Áno, budú to asi najťažšie kilometre na tohtoročnej Tour. Mnohí hovoria o kráľovskej eta-pe, ja s tým súhlasím. Ale podceniť ne-možno žiadnu z etáp.“

Bodku by mohol Froome urobiť naj-mä v časovke, už v tej prvej tohtoročnej zaostal len o dvanásť sekúnd za úradu-júcim majstrom sveta Martinom, tá v Alpách by mu mohla sedieť viac, lebo je členitejšia. Mnohí sa zhodujú, že prá-ve v nej dá všetkým najavo, že je zaslú-ženým víťazom tohtoročnej jubilejnej Tour de France.

„Uvidíme. Snažím sa vyhrať vždy, keď som lepšší ako súperi. Ak tak bude aj v časovke, potom budú možno tieto

slová platiť.“ (lč)

CYKLISTIKA

utorok

❘ 16. 7. 2013

4

m 46 2 E NI A M O R-A L-N O SI A V m 87 2 ZÈ V U O-R U S-S N AL L O M 11 m 09 5 en ga tn o M al ed et ô C ey ul B ed ) %6, 5 à m k 7, 5( 17,5 m 38 5S NI A B-SE L-N U R BT N O M 38 m 86 0 1e ng èu ca M ed lo C ) %2, 5 à m k 6, 7( 48 m 90 7 er dn al a C aL 64 m 06 6 E G U OÉ M-R U S-TE R R A B 73,5 m 72 5 E R B A H C-E D-F UE N U AE T Â H C 84 m 41 6S N AI U G YE 94,5 m1 37 na ts eb ah C ed tn oP 113 m 35 8S E N YE V 123 m 52 9S D U A N R A-SE D-E H C O R AL 132 m1 18 P A G 145 m 86 2 1 es na M ed lo C ) %2, 5 à m k 5, 9( 156,5 m 54 7 P A G 100m 200m 300m 400m 500m 600m 700m 800m 900m 1000m 1100m 1200m 1300m

Prvá etapa v Alpách po dni odpočinku ešte bude predstavovať vlastne len akýsi vstup do veľhôr pred naj-ťažšími kilometrami. Ak by si chcel Peter Sagan ešte poistiť vlastnou akciou svoje zelené tričko, tak by sa tak mohlo stať už dnes. Na cyklistov čakajú tri náročné kopce, ale s pomocou tímu by mohol Slovák tieto kilomet-re zvládnuť oveľa lepšie ako traja jeho najväčší súperi v špurtoch – Cavendish, Gkilomet-reipel i Kittel. Cieľ je po zajz-de z tretej vrchárskej prémie tejto etapy.

DNES NA TOUR 16. ETAPA

VAISON-LA-ROMAINE – GAP (168 km)

Tour de France 2013

ONLINE všetky etapy na Š-189/5 Š-230 1. OMEGA PHARMA-QUICKSTEP 82 740 2. CANNONDALE 41 440 3. SKY 40 950 4. MOVISTAR 38 000 5. ORICA GREENEDGE 36 410

REBRÍČEK ZÁROBKOV TÍMOV

(po 15. etape)

CHRIS FROOME nie je presvedčený, že by už bolo o víťazovi jubilejnej Toru de France rozhodnuté

Do Paríža sa môže ešte všeličo stať

Chris Froome počas včerajšieho voľna.

FOTO SITA/AP

V živote som

neprežíval

krajší pocit.

(5)

Prvé kolo bolo kolo kôl. Také sme tu dlho nemali. Vynikajúci futbal v Senici a vypredané. Skvelé predsstavenie v Ru-žomberku pred viac ako trojtisícovou návštevou. Zaujímavý Slovan s vyše tri-tisíc divákkmi. Parádny polčas v Trenčí-ne. Štyri rany Dukly do Myjavy a dve košické gólové lahôdky.

Áno. Touto ccestou by sa mal uberať náš ligový futbal. Cestou odvahy. Ces-tou ofenzívneho prejavu, aktivity, nassa-denia, kombinácie. Najvyššie ohodno-tenie si pýtali súboje na Záhorí i Lipto-ve. Obrovským plusoom bolo, že k nad-štandardnej úrovni prispeli všetci akté-ri. Všetci totiž chceli hrať. Preniesli doobrú vibráciu do hľadiska, z tribún sa pozitívna vlna vracala spať a bola z to-ho malá senzácia. Možno tak by to v ra-povom prevedení vyjadril Majk Spirit.

Ružomberok nastúpil proti Žiline ako z inej plannéty. Tridsať minút svojho sú-pera drvil. Tawamba šikovne padal z hrotu útoku, menil si miesto s Ďube--kom, ktorý hviezdil. Túto ofenzívnu dvo-jicu výborne dopĺňal Zošák. Liptáci na-sadili pekelné temmpo. Štadión bol vo va-re. Cítil smažiaceho sa súpera. Domáci mu nedovolili vysokým napádaním roz-ohrať. Lenže prišiel iba jeden gól, a to bolo na žlto-zelených málo. Tawambova hlavička išla nad, jeho gólový lob odvrá-til spoza prekonaného Dúbravku stopér Piaček a Ďubek trafil vo svojej druhej tu-toovke iba brvno. Tréner Vukušič už tušil, že voda z kotla môže obariť toho, kto pri-kladal na oheň. Too tempo Ružomberča-nia nemohli vydržať. Ani ho nevydržali. Napriek tomu si zaslúžia obdiv. Za to, žee ho riskli. Ak by dali druhý gól a preč-kali polčas, mohli rátať zisky.

Lenže všetko bolo inak. Žiliina je totiž iná, ako bola v minulej sezóne. S tréne-rom Guľom prišla pod Dubeň nová energia. Mužstvo ňou nabité sa po pol-hodine napojilo na prúd. Spúšťačom bol Paur, ktorý pri autovej čiare tech-nicckou virtuozitou zelektrizoval na metri štvorcovom dvoch protihráčov. Zrazu hráči MŠK uverili, že sú lepší a boli až do konca lepší. Najlepší bol Pečovský, ale excelentne mu sekundo-vali Mabouka, Jeličč, gólom Pich a mla-díci Vavro s Mihalíkom. Bolo pastvou pre oči sledovať žilinské kombinácie, rýchlossť pravej strany, záložnícku ocho-tu behať... A ružomberskú nepoddaj-nosť. Famózne zákroky brankára Niko-liča, plus ešte famóznejší vyrovnávajúci gól na 2:2 z kopačky Tawambu. Zi-momriavkový futbal. Na taký sa oplatí chodiť. Od Tatier k Dunaju.

MIROSLAV HAŠAN

O LIGE PO LIGE

s FANENDOM ADIM, útočníkom AS Trenčín

ROZHOVOR KOLA

●Za devätnásť minút ste zdvoj-násobili svoj gólový účet v Corgoň lige. Paráda, však?

„Je to skvelý pocit, ale je to od-mena pre celý tím. Góly sú síce vi-zitkou útočníka a sú jeho hlavnou náplňou práce, ale bez ostatných hráčov by jednotlivec nikdy nič ne-dokázal.“

●Bol to váš prvý hetrik v senior-skej kariére, alebo sa vám podobný kúsok už niekde podaril?

„V druhej slovenskej lige som sa takto presadil raz alebo aj dvakrát, na najvyššej úrovni som to však do-kázal premiérovo. Opakujem, je to niečo úžasné a ďakujem všetkým spoluhráčom, že mi umožnili streliť tri góly. Teraz musím naďalej pocti-vo pracovať, aby som na to nadvia-zal aj v ďalších zápasoch.“

●Kde hľadať príčinu vášho vý-borného nástrelu? V kvalitnej letnej príprave?

„Samozrejme, že je to aj o dobrej príprave a poctivých tréningoch, v mojom prípade však aj o výbornej komunikácii s trénermi, či už Ľubo-šom Nosickým alebo Martinom Še-velom. Oni mi zdôrazňovali, že sa nemám obávať o góly, o to, či v zá-pase skórujem, alebo nie. V prvom rade mám pomáhať tímu a keď po-tom pôjde všetko správnou cestou, prídu aj góly. A presne tak to bolo. Do zápasu som nastupoval s čistou hlavou, nepremýšľal som o góloch. Chcel som len, akoukoľvek formou, prispieť k víťazstvu. A to sa podari-lo.“

●Cítite sa celkovo lepšie oproti minulej sezóne, keď ste neboli sta-bilným členom základnej zostavy a

a dali s ste v šestnástich zápasoch len tri góly?

„Určite si viac verím, som seba-vedomejší. Ja som hráč, ktorý musí cítiť dôveru trénera, preto mi veľmi pomohli niektoré rozhovory. Navy-še, do značnej miery ma ďalej posú-vajú aj spoluhráči. Keď neuspejem v prvej šanci v zápase, prídu za mnou, povzbudia ma, poklepú po pleci.“

●Ktorý zo sobotňajšej trojice gó-lov sa vám najviac páčil?

„Určite tretí. Taký gól som dal aj v príprave - jedným dotykom som si loptu spracoval a hneď som vystre-lil. Ja som jednoducho vedel, že som v tom okamihu v správnej pozícii, ako sa mám vytočiť, aby som trafil loptu presne k žrdi. Je to o inštink-te, hoci som bol chrbtom k bráne. Páčil sa mi však aj prvý gól, kde som si počkal na pohyb brankára, dve-tri sekundy som loptu podržal a potom som vypálil.“

●Po zápase vás začali hneď po-rovnávať s Davidom Depetrisom, ktorý dal v minulosezónnom úvod-nom duelli proti Nitre dokonca štyri góly. Čo si o tom myslíte?

„Depetris je skvelý hráč, boli sme v jednom tíme. Má veľmi dobrú po-zičnú hru, prvý dotyk, veľa som sa od neho naučil. Ja však nemám rád porovnávanie. Sme rozdielne typy hráčov, on je v Trenčíne legenda a ja sa ňou ešte len snažím stať. Viem, že ľudia radi porovnávajú, ale

ja chcem len tvrdo pracovať a po-môcť mužstvu.“

● Napriek tomu - trúfate si na rovnaký jesenný nástrel, teda 16 gó-lov?

„Určite áno. A či môžem byť ešte lepší? Aj na to odpoviem kladne. Chce to však tvrdú robotu, dôveru v seba samého a v kvalitu mužstva. Vyhrávame spolu, prehrávame spo-lu.“

●Vo štvrtok vás čaká úvodný zá-pas 2. predkola Európskej ligy vo Švédsku. Aké sú podľa vás tren-čiaanske šance na úspech?

„Veľmi vysoké. Futbal je hra a keď do nej idete na 100 percent, môže sa stať čokoľvek. Máme sklých mladých hráčov, ktorí môžu ve-ľa dokázať. Určite to nejdeme len tak odohrať, ale budeme bojovať za čo najlepší výsledok. Reprezentuje-me nielen Trenčín, ale celé Sloven-sko a chceme, aby sa ľudia pri po-hľade na naše výkony usmievali a bavili.“

MIROSLAV ANTOL

Neporovnávajte ma s Depetrisom

OZVENY 1. KOLA CORGOŇ LIGY

FUTBAL

www.sport.sk

5

Áno!

Depetris je

v Trenčíne legenda,

ja sa ňou ešte len

snažím stať.

Fanendo Adi bol v sobotu proti Nitre na nezastavenie, neporadil si s ním ani Marián Kolmokov.

(6)

FUTBAL

utorok

❘ 16. 7. 2013

6

JAROSLAV DIVIŠ strelil Trnave víťazný gól s trenírkami „na pol žrde“

„Či si pamätám, ako som

dal v sobotu gól? No jasne, hlavou predsa,“ povedal na úvod nášho včerajšieho krátkeho rozhovoru prekva-pený senický stredopoliar Jaroslav Diviš. Až keď sme mu opísali fotografiu, na ktorej je pri úspešnej gólovej hlavičke znamenajúcej ví-ťazný gól v zápase proti Tr-nave s trenírkami „na pol žrde“, pochopil význam úvodnej otázky. „Tak to som naozaj nezaregistrooval. Urči-te ma však nikto nevyzlie-kol, ja to tak nosím stále. Te-da, nie až takto nízko, to už je asi naozaj veľa, cha-cha. Ešteže som mal pod tým spodnú bielizeň, inak by ste sa mi veru poriadne smiali,“ nezaprel v sebe 27-ročný český legionár povesť vtip-ného a veselého chlapa. „Nuž, asi sú mi trenírky na-ozaj veľké a klub budem musieť požiadať o menšie, aby sa takkéto faux pas už

ne-opakovalo. Za dnešnú foto-grafiu vo vašich novinách mi to náš pokladník Juraj Križko poriadne spočíta, ale keďže sme vyhrali, nevadí.“ A koľko bude musieť Diviš zaplatiť? „To veru neviem, na takýto ,takmerholý‘ za--dok nemáme žiadny paušál, takže asi to bude riešiť indi-viduálne,“ zasmiala sa senic-ká opora, ktorá pôsobí na Záhorí už od leta 2010.

Diviš nie je žiadny vychý-rený hlavičkár, hoci gólov nedáva na stredopoliara roz-hodne málo – v 91 zápa-soch Corgoň ligy ich strelil už 21. „Pred sobotou som sa naposlledy hlavou tuším pre-sadil pred dvoma rokmi pro-ti Dunajskej Strede. Centro-val mi Piroska a bola to dosť ,haluz‘,“ dodal Diviš. (man)

Jaroslav Diviš (vpravo) v ostrom

súboji s obrancom Trnavy

Mare-kom JanečMare-kom.

FOTO DUŠAN KOUTNÝ

OZVENY 1. KOLA CORGOŇ LIGY

Naposledy

proti Sparte

Banská Bystrica šokovala Myjavu, v piatok na jej trávniku zvíťazila 4:0. Ide, samozrejme, o nega-tívne maximum Myjavy počas jej zatiaľ krátkeho pôsobenia v Corgoň lige, keďže, ako sme už v so-botu písali, doma doteraz prehrala maximálne 0:2 (dvakrát, s Trenčínom a so Žilinou), vonku zase 1:4 (v Žiline). Kedy naposledy jej tréner Ladislav Hudec zažil podobnú domácu prehru, pri ktorej bol v tábore zdolaných? S odpoveďou na našu otázku neváhal ani chvíľu: „Bolo to ešte vo fede-rálnej lige, Inter prehral so Spartou 0:5.“ Na pri-pomenutie: išlo o zápas 13. kola sezóny 1985/86, prvý gól dal pred 1289 divákmi už v 3. minúte No-vák, ďalší pridal ešte v 1. polčase ten istý hráč. Po prestávke skóroval dvakrát Griga a raz Hašek. Bol to nečakaný výprask, hoci Inter bol v tom čase posledný. V prípade Sparty išlo o jej prvé víťaz-stvo v sezóne na ihrisku súpera. V bráne Interu stál vtedy Mentel, v obrane hrali Hudec, Bagin, Rehák a Fieber, v strede poľa Kopča, Hrotek a Kramoliš, vpredu Varga, Gábriš a Tomčák. Už nebohý tréner Interu Juraj Szikora sa snažil favo-rita prekvapiť veľkým prekopaním zostavy, viac však zaskočil svoje mužstvo – obranca Radomír Hrotek sa objavil v strede poľa (mal brániť tvorcu hry Sparty Bergera), ďalší obranca Eugen Varga až v útoku, Ladislav Hudec, stredopoliar s nízkym ťažiskom, na pravej strane obrany, všetci teda na atypických postoch. Za Spartu nastúpili traja Slo-váci, Bielik, Chovanec a Griga, účinným prekva-pením bolo nasadenie Hašeka do útoku. (mst)

Keď prišlo do Košíc kvarteto hrá-čov z Balkánu na skúšku, vtedajší tréner MFK Ján Kozák po dvadsia-tich minútach tréningu zahlásil prezidentovi Blažejovi Podolákovi, aby pre bosnianskeho útočníka Nermina Haskiča pripravili zmlu-vu. Jeho intuícia ho nesklamala. Ši-kovný útočník odohral v násled-ných siedmich prípravnásled-ných stret-nutiach 315 minút, no i tie mu

sta-čili na štyri góly. V corgoňligovej premiére bol tiež blízko ku gólu, no svoje dve príležitosti zahodil. Potvr-dil však, že o ňom budeme ešte po-čuť. „Škoda, dvakrát som prekonal brankára, trafil som aj bránu, no z gólu som sa netešil,“ usmieval sa po stretnutí 24-ročný útočník, kto-rý má za sebou aj jeden reprezen-tačný štart proti Poľsku. „Raz lopttu vykopával obranca z bránkovej

čia-ry, v druhom prípade som mieril do brvna. Mal som obrovskú chuť sskó-rovať v tomto zápase. Mrzí ma, že som nepridal druhý poisťovací gól. Dôležité však je, že sme záppas do-tiahli do úspešného konca. Vydaril sa nám vstup do sezóny, odohrali sme dobrý zápas, vytváralli sme si šance a nakoniec sme zaslúžene vy-hrali. Verím, že v ďalšom stretnutí sa aj ja presadím v konncovke,“ ne-skrýval odhodlanie i tradičné bal-kánske sebavedomie Haskič.

(tp) Tri zápasy, žiadny bod, skóre 0:12! Taká

hrôzostraš-ná je bilancia Nitry z posledných troch duelov na tren-čianskom štadióne. Čo z toho, že hostia v prvom pol-čase s domácimi držali krok, keď po prestávke štyri-krát inkasovali. „Trenčín nám herne nesedí. Nemôže-me si dovoliť dostávať takéto prídely. Jednoducho sa musíme pouučiť,“ vravel po konečnom hvizde kapitán Nitry Petr Kaspřák. „Trenčianska umelá tráva je špe-cifická, Trenčín je technické mužstvo, takže je naozaj ťažžké hrať proti nemu. AS podal výkon, ktorým len potvrdil oprávnenosť účasti v pohárovej Európe.“

Pritom hostia mali po polčase zamiesené na priaz-nivejší výsledok. „Za stavu 0:0 nám ani len nenapad-lo, že by sme mohli odchádzať so štvorgólovým vý-praskom. Bolo to o jednom-dvoch góloch. Po tom

dru-hom domáci už rozbehli svoj stroj. Prihrávky lietali zľava dopprava a Trenčanov už nebolo možné zastaviť. To majú na umelej tráve naozaj dobré.“

Ako správny kapitán Petr Kaspřák nepochybuje, že by sa Nitra nedokázala z prehry otriasť. „Máme úplne nové mužstvo. To sa potrebuje zohrať, čo zrejme bude otázka dlhšieho času. Možno treba náš káder doplniť ešte jedným-dvoma hráčmi. Ale chce to čas a predo-všetkým trpezlivosť,“ povedal kriticky.

Postrehol nitriansky kapitán aj zásah ťažkooden-cov v sektore fanúšikov hostí krátko pred koncom? „Myslíte si, že keď mužstvvo prehráva 0:4, stíhate ešte sledovať aj to, čo sa deje na tribúnach?... Niečo som v závere postreholl, ale netuším, čo sa tam stalo,“

do-dal. (kik)

Nespokojný kapitán Nitry PETR KASPŘÁK po štvorgólovej prehre v Trenčíne:

Bosniak NERMIN HASKIČ dvakrát prekonal Kuciaka, no lopta ani raz neskončila v sieti

Nemôžeme dostávať takéto prídely!

Má chuť na góly

(7)

Čísla za klubom uvádzajú počet nominácií do zostáv kola.

ZÁPAS VÝSLEDOK ROZHODCA REDAKTOR ZNÁMKA

SLOVAN – DUNAJSKÁ STREDA 1:1 ŠTEFAN LEŠKO MIROSLAV HAŠAN 2

MYJAVA – BANSKÁ BYSTRICA 0:4 DUŠAN SEDLÁK MOJMÍR STAŠKO 2

KOŠICE – ZLATÉ MORAVCE 2:0 KAMIL HORVÁTH TOMÁŠ PETRO 1

TRENČÍN – NITRA 4:0 JÁN VALÁŠEK VLADIMÍR KIKUŠ 2

SENICA – TRNAVA 2:1 IVAN KRUŽLIAK MIROSLAV ANTOL 3

RUŽOMBEROK – ŽILINA 2:2 RICHARD TRUTZ MIROSLAV HAŠAN 1

TRÉNER

NORBERT HRNČÁR (B. Bystrica, 1)

JURČO

(B. Bystrica, 1)

TEIXEIRA

(B. Bystrica, 1)

TAWAMBA

(Ružomberok, 1)

PEČOVSKÝ

(Žilina, 1)

ADI

(Trenčín, 1)

BAŠISTA

(Košice, 1)

MABOUKA

(Žilina, 1)

NIKOLIČ

(Ružomberok, 1)

VIAZANKO

(Košice, 1)

FODREK

(D. Streda, 1)

ĎUBEK

(Ružomberok, 1)

Systém hodnotenia rozhodcov je ako v škole, v intervale od 1 po 5. Rozhodca od nás dostáva známku, ktorá slovne zodpovedá nasledovnému výkonu: 1 – vý-borný, 2 – veľmi dobrý, 3 – uspokojivý, 4 – nedostatočný, 5 – zlý.

Piatkový výsledok duelu Myjava – Banská Bystrica (0:4) bol dosť šo-kujúci. Domáci, ktorí inkasovalii na jar iba osem gólov a mali najpevnej-šiu defenzívu v súťaži, totiž inkaso-vali štyrikrát! Výborrný návrat do Corgoň ligy v drese Dukly zazna-menal Pavol Jurčo, ktorý strelil dva góly. Jeho ofenzíívny partner Fabián Slančík oslávil 50. ligový štart tiež dvoma presnými zásahmi.

UDALOSŤ KOLA

Doteraz trikrát sa v našej najvyššej súťaži stalo, že Slovan začínal ligu do-mácim zápasom s Dunajsskou Stredou, ale prvýkrát sa zrodila remíza. Mimo-chodom, vo všetkých troch prípadoch boli belasí úúradujúcimi majstrami. Kým v sezóne 1994/95 zvíťazil gólmi Nigra a Tittela, ročník 1996/97 od-štartooval prehrou 1:2. Zaujímavé je, že žlto-modrí vtedy dosiahli oba góly z pokutových kopov, exekútormi boli Zsákovics a Rimanovský.

KURIOZITA KOLA

ZOSTAVA KOLA

ZNÁMKOVANIE ROZHODCOV

FANENDO ADI

Kto iný, ako nigérijský legionár Fanendo Adi. Tomu sa podaril hu-sársky kúsok, keď dosiahol hetrik v priebehu 19 minút. Tým prispel k vysokému víťazstvu Trenčína nad Nitrou a zároveň naznačil, že by pod Čákovým hradom mohol prebrať streleckú štafetu po Davi-dovi Depetrisovi.

MUŽ KOLA

1. Trnava 4500 (1) Senica 4500 (1) 3. Ružomberok 3027 (1) Žilina 3027 (1) 5. Slovan 3014 (1) Dunajská Streda 3014 (1) 7. Trenčín 2320 (1) Nitra 2320 (1) 9. Myjava 2112 (1) Banská Bystrica 2112 (1) 11. Košice 1860 (1) Zlaté Moravce 1860 (1)

OZVENY 1. KOLA CORGOŇ LIGY

POTLESK KOLA

Je potešiteľné, že hneď v prvom kole sme sa dočkali vypredaného štadióna. V Senici hostili Trnavu a n

na zápas bolo zvedavých 4500 ľudí vrátane trnavských fanúšikov.

SUMÁR VÝSLEDKOV: Slovan –

Dunaj-ská Streda 1:1, Myjava – BanDunaj-ská Bystri-ca 0:4, Košice – Zlaté Moravce 2:0, Tren-čín - Nitra 4:0, Senica – Trnava 2:1, Ru-žomberok – Žilina 2:2.

DOMÁCI – HOSTIA:

6 3 2 1 11:8 11/5

GÓLY: 19, priemer na zápas 3,17.STRELEC KOLA: Adi (Trenčín) strelil 3 góly.

DIVÁCI: 16 833, priemer na zápas 2806.

NÁVŠTEVA KOLA: 4500, stretnutie Seni-ca - Trnava.

ŽLTÉ KARTY: 19.VYLÚČENIA: žiadne.JEDENÁSTKY: žiadne.

BILANCIA 1. KOLA

3 GÓLY: Adi (Trenčín)

2 GÓLY: Jurčo, Slančík (Banská

Bys-trica)

1 GÓL: Fořt (Slovan), Fodrek

(Dunaj-ská Streda), Štefánik (Trenčín), Piroska, J.

Diviš (Senica), Viazanko, O. Diaby (Košice), Tawamba, Ďubek (Ružomberok), Pečovský, Pich (Žilina), Klabník (Trnava)

KANONIERI

„CHUŤOVKA“ KOLA

Každého fanúšika poteší gólová strela, ktorá skončí v sieti odrazená od brvna. V tomto kole sa „anglličá-kom“ presadili dvaja hráči – Samuel Štefánik a Leandre Tawamba. Gól trenčianskeho stredopoliaraa by zrej-me vyhral prípadnú hitparádu, pre-tože padol spoza šestnástky.

ZRKADLO ZÁUJMU

Fanendo Adi

FOTO TASR/RADOVAN STOKLASA

FUTBAL

(8)

FUTBAL, INZERCIA

utorok

❘ 16. 7. 2013

8

Š-242/3

Dva rozdielne polčasy na Liptove

Nedeľný duel v Ružomber-ku bol menšou oslavou futba-lu. Vyše 3-tisíc divákov sledo-valo špičkový corgoňligový duel, s množstvom šancí a gra-dáciou až do posledných se-kúnd. V prvom polčase mohli domáci odskočiť Žiline aj o tri, štyri góly, po zmene strán zase vo všetkých sme-roch dominovali hostia. Z toh-to pohľadu je remíza 2:2 spra-vodlivá.

ZOŠÁK PO TROCH

ROKOCH

Bolo to 15. mája 2010 v Pre-šove, keď Štefan Zošák, pred prestupom do Žiliny, napo-sledy obliekol ružomberský dres. Po troch rokoch sa pre-šovský rodák, pochádzajúci z Hanušoviec nad Topľou, opäť vrátil pod Čebrať. „Keď-že s mužstvom som odohral niekoľko prípravných stret-nutí, až tak som si tento ná-vrat neuvvedomoval,“ vravel

29-ročný záložník. „Počas leta som sa už s chalanmi zžil. No príjemný dojem na mňa uro-bila návšteva. Fanúúšikovia bo-li fantastickí, stále nás hnabo-li dopredu.“

ZÁCHRANCA

TAWAMBA

Už takmer isté víťazstvo fut-balistom spod Dubňa zobral pár sekúnd pred záverečným hvizdom rozhodcu Trutza Ka-merunčan Leándre Tawamba, ktorý bol v nedeľu výraznou persónou v ružomberskom tí-me. „Tawamba by bol príno-som pre každý klub v našej li-ge,“ podotkol Zošák, ktorý s 23-ročným Afričanom hrával na jar pod Zoborom. „Nie som celkom spokojný, chceli sme vvyhrať. V nitrianskom drese by som remízu bral, len-že Ružomberok je niekde in-de, takmer na rovnakeej úrovni ako Žilina.“ Po svojom štvr-tom streleckom zásahu v

Cor-goň lige a prvom vo farbách Ruže predviedol Tawamba di-vákom premet, pri ktorom sa takmer zranil. „Chcel som to osláviť, našťastie som v po-riadku,“ dodal k svojmu gym-nastickému kúsku.

SPRAVODLIVÁ

REMÍZA

„Samozrejme, lepšiu náladu by nám spravilo víťazstvo, no na šance to bol remízový zá-pas,“ pritakal žilinský útočník Róbert Pich, ktorý nevyšiel

strelecky naprázdno ani v tre-ťom stretnutí aktuálnej sezóny.

STRIEĽAL NASLEPO

Ružomberčanom zobral vie-tor z plachiet vyrovnávajúci gól Pečovského v 37. minúte, ktorý bol parádnym kúskom. „Veľa gólov nedávam, o to viac ma takýto pekný poteší,“ poznamenal žilinský stredo-poliar, ktorý na Liptove načal len svoju druhú gólovú desiat-ku. „Videl som pred sebou hráča, naslepo somm ho obstre-lil.“ Aj tohto 30-ročného fut-balového matadora škrel zisk iba jedného bodu. „Urobili sme tri, štyri veľké chyby. Za také prichádzajú tresty. Ne-môžeme dosttávať takéto

hlú-pe góly.“ JÁN SVRČEK

OZVENY 1. KOLA CORGOŇ LIGY

WWW.SPORT.SK

Kamerunčan Leandre Tawamba

skó-roval hneď pri ligovom debute v

dre-se Ružomberka.

(9)

FUTBAL

www.sport.sk

9

ZAJTRA O 20.15 h NA PASIENKOCH PRVÝ ZÁPAS 2. PREDKOLA LIGY MAJSTROV:

SLOVAN BRATISLAVA – LUDOGOREC RAZGRAD

Silu bulharského protivníka detail-ne mapoval asistent Jozef Kontír, kto-rý minulú stredu vycestoval do Sofie na zápas o bulharský Superpohár, v ktorom sa Ludogorec stretol s tí-mom Beroe Stara Zagora. Po remíze 1:1 prehral súper belasých v penalto-vom rozstrele 3:5. „Treba povedať, že duel o Superpohár nemal výnimočnú úroveň. O rok ho už v Bulharsku ani hrať nebudú,, takže obe mužstvá to i tak poňali. To isté platí aj o divá-koch, veď na Národný štadión Vasila Levskkého s kapacitou 40 000 miest

ich prišlo len okolo troch tisícoviek,“ začal Kontír. „Ludogorec musel doťa-hovať násskok súpera, na nohy ho

po-stavil vyrovnávajúci gól Djakova v nadstavenom čase prvého polčasu, keď po štandardke doklepol do siete

brankárom vyrazenú Platiniho strelu. Náš súper hral systémom 4 – 4 – 22. Spoľahlivé výkony odviedli brankár Vladislav Stojanov, pravý obranca Jor-dan Minev, obaja sú reprrezentanti Bulharska. Mužstvo disponuje viace-rými technickými hráčmi, takže sa snaží o kombinačnú hrru založenú na veľkom množstve prihrávok, vyniká v držaní lopty. V strede poľa zaujal Djakov, ktorý je novým kapitánom mužstva, na špici operovali Brazílča-nia Marcelinho a Platini Mesquita. Ten prišiel do klubu až na konci jú-na. Je fyzicky zdatný, silný v osobných súbojoch s dobrým krytím lopty,“ zhr-nul Jozef Kontír najdôležitejšie po-znatky.

Belasá postupová túžba

Kým v sezóne 2011/12 sa bratislavskému Slovanu podaril vyradením

talian-skeho AS Rím v play-off prienik do skupinovej fázy Európskej ligy, čo mu

zabezpečilo súboje s Bilbaom, so Salzburgom a s Parížom St. Germain,

sezóna 2012/13 na medzinárodnom poli belasým už toľko radosti

nepriniesla. V 2. predkole Európskej ligy stroskotali po výsledkoch 1:1

(doma) a 0:0 (vonku) na maďarskom zástupcovi Videoton Féhérvár a ich púť

v pohárovej Európe sa skončila. Hoci júnový nyonský žreb nebol k Slovanu

žičlivý, veď do cesty mu postavil jedného z najťažších súperov – bulharského

majstra PFK Ludogorec Razgrad – nič to nemení na plánoch Slovana prejsť

cez Bulharov ďalej a kvalifikovať sa do 3. predkola Ligy majstrov.

Asistent trénera JOZEF KONTÍR sledoval silu Razgradu na vlastné oči

Presadí sa útočník PAVEL FOŘT gólovo po corgoňligovej premiére aj v premiére na európskej scéne?

Upútal nový kapitán Djakov

●Čo doteraz viete o bulharskom maj-strovi?

„To, že budeme mať do činenia s kva-litným súperom. Razgrad má v kádri via-cerých Brazílčanov či Portugalčanov. Ma-jiteľ vráža do klubu veľké peniaze a tiež sa túži presadiť v pohárovej Európe.“

●Nemôže nečakaná remíza v ligovej ouvertúre s DAC naštrbiť psychiku tímu? „Myslím si, že vôbec nie. Zápas s DAC je už históriou a aj keď napokon nedopa-dol podľa našich predstáv, v kádri máme dostatok skúsených hráčov, ktorých ne-môže také niečo vykoľajiť.“

●Čo musí urobiť Slovan v porovnaní s piatkovým duelom lepšie, aby bol ús-pešný?

„Proti Dunajskej Strede sme si vytvo-rili dosť šancí, no nepremenili sme ich. Práve ich premieňanie musíme zlepšiť. V európskych pohároch platia iné záko-nitosti ako v lige, takže dôležité bude do-ma neinkasovať.“

●Ligovú premiéru vo farbách Slovana ste prikrášlili gólom, bolo by dobré zre-prízovať to aj v premiérre na európskej scéne, čo poviete?

„Samozrejme, že by som to rád

zopa-koval. Ak by som nastúpil v základe, v pr-vom rade sa budem snažiť odviesť taký výkon, aby som ním pomohol mužstvu. Ten gól by bol čerešničkou na torte.“

●Aký zápas s akým koncom očakáva-te?

„Títo súperi sa nikdy nestretli, nepo-znajú sa, takže rátam s opatrným začiat-kom. Dúfam, že postupom času

preberie-me iniciatívu a podarí sa nám ju pretaviť do úspešného výsledku.“

●A ešte váš odkaz priaznivcom bela-sých?

„Bol by som rád, keby prišli do hľadis-ka vo väčšom počte. My sa im pokúsime za priazeň odvďačiť dobrou hrou a úspeš-ným výsledkom.“

VLADIMÍR KIKUŠ

Gól by bol čerešničkou

Predaj vstupeniek zabez-pečuje sieť Ticketportal. V predaji budú aj v pokladni-ciach štadióna (od Polusu) v deň zápasu od 12.00 h. Sú v troch kategóriách: II. za 5 eur, I. za 10 eur a biznis 25 eur. „Na zápase

očaká-vame vynikajúcu atmosfé-ru. Náš fanklub pripravuje choreografiu s aktuálnou témou súvisiacou s naším klubom. Búranie starého a predstavenie nového štadióna určite pozitívne vplýva na fanúšikov. Sme presvedčení, že v stredu ich príde na Slovan veľa a budú dvanástym hráčom nášho mužstva,“ povedal

PR riaditeľ Tomáš Straka. Fa-núšikovia sa môžu prostred-níctvom webovej stránky klu-bu zapojiť aj do originálnej súťaže. Majú uhádnuť, koľko sedadiel bude mať prvý rad po obvode celého nového štadióna. Ten, kto bude naj-bližšie, získa na zápase s Razgradom obraz starého Tehelného poľa.

VSTUPENKY PO 5

A 10 EUR

Aj Ludogorec prikladá pohárovej konfrontácii so Slovanom veľký význam. Po neúspechu v zápase bulharského Superpohára z minulej stredy je muž-stvo pohromade už od soboty. Včera večer sa výprava „zeleno-bielych“ pre-sunula do Varny, odkiaľ dnes ráno nabrala charterom kurz do Bratislavy. Tré-ner Ivajlo Petev, ktorý minulý utorok oslávil 38. narodeniny, sa na Pasien-koch nebude môcť spoliehať na potrestanú dvojicu Miroslav Ivanov (nemôže nastúpiť v oboch zápasoch) a Marcelinho. Podľa posledných informácií by malo prísť bulharského majstra do Bratislavy podporiť aj 200 fanúšikov.

IVANOV OBA, MARCELINHO PRVÝ

Pavel Fořt (vľavo).

FOTO MILAN ILLÍK

(10)

●Čo je momentálne s vami? Mali ste byť esom DAC v novej sezóne, ale v piatok na Pasienkoch ste na jehho súpiske nefigurovali...

„Trénujem v Dunajskej Strede a ča-kám. Čakám na to, že konečne príde k dohode medzi DAC a Trnavou a už najbližší víkend budem trénerovi Radványimu k dispozícii. Nemôžem povedať, že som zo súčasnej situácie znechutený, ale je pravda, že už by som najradšej nastúpil na ligový zá-pas.“

●Prečo doteraz neprišlo k dohode? „V Trnave sa mi skončila zmluva k 30. júnu, odvtedy som voľný hráč. Pravda, neplatí to na Slovensku, u nás má Trnava nárok pýtať za mňa od-stupné. Na ňom sa treba dohodnúť.“

●Pôjde o prestup či hosťovanie? „Predpokladám, že o polročné hos-ťovanie, teda do konca kalendárne-ho roka.“

●Aké je to len trénovať? „Uvítal by som, keby sa to defini-tívne dotiahlo. Trénujem rád, ale zá-pas je o niečom úplne inom.“

●Ak nepríde k dohode, čo potom? „Nestrašte ma. Snažím sa myslieť pozitívne a verím, že k dohode klu-bov dôjde. Pokiaľ sa tak nestane, pre-stupové obdobie trvá a budem sa musieť narýchlo poobzerať po klu-be mimo Slovenska. V tom prípade už súhlas Trnavy potrebovať nebu-dem.“

●Cíti sa rodený Trnavčan na Žit-nom ostrove v pohode?

„Samozrejme. V Dunajskej Strede som pôsobil v sezóne 2010/11 i teraz

na jar a zakaždým sa mi darilo. Strie-ľal som góly, čo viac si ofenzívny hráč môže priať. Snáď to bude platiť aj o mojom treťom angažmáne na Žit-nom ostrove. Navyše z Trnavy to mám do Dunajskej Stredy len na skok.“

● Kto sa v hráčskej partii stará o zábavu?

„Najpikantnejšie je súperenie mla-dí - starí. Neraz si tréning spestríme rôznymi súťažami. Trebárs v strieľa-ní do brvna z určitej vzdialenosti. Už sa mi stalo, že mi ľavačka zlyhala a musel som mojim mladým spolu-hráčom kupovať čokoládu.“

● V Dunajskej Strede vyskladali dobré mužstvo s viacerými skúsený-mi hráčskúsený-mi. Klub sa však spájal s fii-nančnými problémami, aká je súčas-ná situácia?

„Určité záväzky voči hráčom sú, ale vedenie deklarovalo, že sa ich po-kúsi čo najskôr vyrovnať. Veríme, že sa tak stane a budeme fungovať bez ťažkostí. A najmä hrať tak, aby ľudia na nás chodili. V Dunajskej Strede majú futbal radi.“

●Keby ste v lete prestúpili do Irá-nu, nemuseli ste nič riešiť. Cítite sa v tomto smere oklamaný?

„Niekto ma takmer tri mesiace kŕmil tým, že je všetko vybavené a v lete nebude nič brániť tomu, aby som sa sťahoval do Iránu. Hovoril, že mi príde už len zmluva, ale nič z toho nebolo. Áno, z toho som sklamaný.“

●O aký klub išlo?

„O teheránsky Esteghlal, ktorý

v poslednej sezóne získal siedmy iránsky titul. Klub mal o mňa záujem už pred asi tromi rokmi. Viackrát ma boli stadiaľ sledovať, nešlo by o skúš-ku, mal som podpísať kontrakt na jednu sezónu.“

●Už ste s Mohsenim osobne deba-tovali, prečo to stroskotalo?

„Nie. Od postupu do najvyššej sú-ťaže sme sa nestretli...“

●Pravdepodobne budete naďalej pôsobiť v Dunajskej Strede. Budete sa stretávať s prezidentom klubu. Bu u-dete mu veriť?

„Nuž, vo futbale som sa presvedčil, že nijaké rečičky nič nezaručia. Roz-hodujúce je to, čo je na papieri. Ba občas ani to nemusí platiť...“

●Stále vás láka Irán?

„Posledné mesiace som tak bol na-stavený. Počítal som s tým, že tam pôjdem. Ale nemá zmysel sa zožierať. Treba hľadieť dopredu.“

●Neľutujete s odstupom času, že ste sa postavili proti zníženiu platov v Trnave? Mohli ste byť v Trnaave a mať pokoj.

„Neľutujem. Verím v osud, všetko zlé je na niečo dobré. Nevyšiel Irán, svet sa nezrúti. Zostanem doma, bu-dem nastupovať za Dunajskú Stredu

a možno ma v zime čaká lákavý pre-stup.“

●Ako ste vychádzali s trénermi Hoftychom a Zelenským v Trnave?

„Pod Hoftychom som nastupoval v základe, potom bolo obdobie, že som sedel na lavičke, alebo som na-skakoval na viacerých postoch na pravej či ľavej strane. So Zelenským som vychádzal dobre, ale naša spo-lupráca sa skončila pomerne skoro.“

●Nový tréner Spartaka Juraj Jará-bek sa na predsezónnej tlačovke na vašu adresu vyjadril, že trénujeete v Dunajskej Strede, alebo niekde na ulici. Evidovali ste to?

„Je pravda, že sme spolu telefono-vali. Bola možnosť, že by som sa do Trnavy vrátil, ale nakoniec z toho zišlo a začal som trénovať v Dunaj-skej Strede. Zrejme preto sa tak tré-ner Juraj Jarábek vyjadril. Nevidím na tom nič zlé, som v klube, nie na ulici.“

●Vrátite sa ešte niekedy do Trna-vy?

„Uvidíme, čo prinesie futbalový ži-vot. Všetko je možné, nerozišli sme sa v zlom, ak sa budeme navzájom potrebovať, opäť sa spojíme.“

RÓBERT ČAPLA

FUTBAL

utorok

❘ 16. 7. 2013

10

Prečo MICHAL GAŠPARÍK nemôže hrať? DAC sa musí dohodnúť s Trnavou!

Netrénuje na ulici, ale v klube

Neľutujem. Verím v osud, všetko zlé je na

niečo dobré. Nevyšiel Irán, svet sa nezrúti.

V zime na sústredení Trnavy v Piešťanoch ako jediný z hráčov nesúhlasil

so znížením platu, a tak musel opustiť výpravu a vrátiť sa domov. V

Sparta-ku tým pádom skončil. Krátko sa pripravoval individuálne, potom zamieril

do Dunajskej Stredy na hosťovanie a s DAC postúpil do Corgoň ligy. Hovorilo

sa, že má dohodu s prezidentom DAC Khashayarom Mohsenim a od leta

zamieri do Iránu, kde bude kráľovsky zarábať. Zostalo pri sľuboch...

Nielenže nikam nešiel, ale nateraz nemôže tento 31-ročný stredopoliar

s čertovsky šikovnou ľavačkou ani hrať.

„Michal Gašparík s nami poc-tivo trénuje, ale v zápasoch s ním počítať nemôžem. Pevne však verím, že proti Žiline už bude k dispozícii. Intenzívne na tom robíme. Je to šikovný stre-dopoliar, inteligentný, skromný. Keď cíti dôveru, tak sa odvďačí zodpovednými výkonmi. Jeho technika je známa a ľavačka ešte známejšia. Dobre zahráva štandardky a dokáže rozhod-núť zápas,“ hovorí tréner Du-najskej Stredy Mikuláš Radvá-nyi. „V kabíne potrebuje zopár zrkadiel, aby sa lepšie videl. Be-riem to, pomáha mu to, aby mu stúpalo sebavedomie. Cením si na ňom aj to, že je pozitívne na-ladený, takých futbalistov v ko-lektíve vítam,“ zažartoval si du-najskostredský tréner.

RADVÁNYI O GAŠPARÍKOVI

(11)

FUTBAL

www.sport.sk

11

Bývalý tréner FC Barcelona PEP GUARDIOLA si nedal servítku pred ústa, na tlačovke Bayernu Mníchov sa poriadne rozohnil

Barca prekročila hranice slušnosti

„Tento rok sa udialo mno-ho vecí, pri ktorých Barcelo-na prekročila hranice slušnos-ti. Zneužitiee choroby Tita Vi-lanovu na to, aby mi ublížili, je niečo, na čo nikdy neza-budnem,“ zdôraznil 42-ročný kouč Guardiola.

Niekdajší defenzívny stre-dopoliar sa po ukončení tré-nerskej zmluvy s Barcou pre-sťahoval za oceán, aby si od-dýchol a zdokonalil sa v ang-ličtine. „S Titom soom sa v New Yorku stretol. Žiaľ, ča-stejšie to nebolo možné. Ale určite nie z mojej strany. Na-ozaj mmusím dokazovať, že ne-chcem zle človeku, ktorý bol dlhý čas môj spolupracovník? Takéto obvinenia voo mne sku-točne zanechávajú horkastú pachuť,“ komentoval hviezd-ny kouč vyhlásenia vedenia španielskeho majstra o tom, že počas svojho pobytu v USA sa ani neunúval navštíviť svoj-ho csvoj-horésvoj-ho asistenta Tita Vi-lanovu. Súčasný lodivod Bar-celony dva roky bojuje so zhubným nádorom slinných žliaz.

Tým sa však výčitky Guar-diolu voči jednému z najlep-ších klubov na svete rozhod-ne rozhod-nekončia. Odmietol akéko-ľvek obvinenia zo zlého vzťa-hu s Vilanovom. „V uplynulej sezóne Tito vyhral jednu z historicky nnajnáročnejších líg. Je to viac než dobrý argu-ment pre tých, čo špekulovali, či je, alebo nie je doostatočne kvalifikovaný na svoj post. Ja som o ňom nikdy nepochybo-val.“

Takisto poprel, že by odho-váral brazílskeho útočníka Neymara od zmluvy s Barce-lonou. „Pred troma rokmi som s NNeymarom telefonoval. Prezident Barcelony Sandro Rosell ma vtedy poprosil, aby som mu zavolal a zistill, či existuje možnosť presvedčiť ho, aby prišiel k nám. Druhý raz som sa s ním stretol na ga-lavečerre FIFA v Zürichu a tre-tí raz aj s jeho otcom v New Yorku. Už po piatich minú-tach som vedel, že chce ísť do Barcelony. Zakaždým som

mu zdôrazňoval, že kontrakt s FC Barcelona je preňho to najlepšie. Menno Tito Vilano-va nepadlo pri tejto príležitos-ti nikdy, ani raz! A už vôbec nevidím dôvod, prečo byy im to s Messim nemalo fungovať. Dobrí hráči vedia hrať bok po boku. Nie je dôvod, aby prá-ve oni dvvaja tvorili výnimku.“ Rozohnený Guardiola po-kračoval v úprimnej a roz-siahlej výpovedi. „Bol som to

ja, kto sa rozhodol odísť. Môj čas sa naplnil, a preto som skončiil. Pri odchode som zdôraznil, aby si každý robil svoju prácu a aby si vážili hrá-čov, ktorých majú. Barcelone prajem len to najlepšie. Je to klub, ktorý má v mojom srdci špeciálne miesto. Robil som všeetko, čo bolo v mojich si-lách. Nepotrebujem nikomu nič dokazovať, o nikoho sa obtierať. Vedenie som iba

po-prosil, aby ma nechalo žiť si vlastný život. Chcel som byť s rodinou a pracovať na vy-lepšení angličtiny. Že sa to skončilo tak, že som sa naučil po nemecky, je moja vec.“

Na záver ešte raz otvorene požiadal, aby ho vedenie klu-bu nechalo na pokoji. „Ne-chcem, aby zneuužívali moje priateľstvá na to, aby mi ubli-žovali. Ak sa chcem navečerať s Johanom Cruyffom,

pôjde-m

me si sadnúť. Nikomu nič ne-dlhujem. Ak som povedal nie-čo, čo nie je pravda, nech prí-du a povediaa mi to priamo do očí. Ale osobne, nie sprostred-kovane. Potom sa môžeme porozprávať. Ale dovtedy byy som bol rád, keby ma nechali užívať si chvíle pri tvorbe no-vého tímu. Ale existujú veci, na ktoréé nikdy nezabud-nem...“ uzavrel Pep

Guardio-la. (luc)

„Cestoval som 6000 kilometrov a prosil som vedenie FC Barcelona, aby ma

nechalo na pokoji. Nestalo sa,“ vyriekol bývalý tréner Barcelony Pep

Guardi-ola na tlačovke u nového zamestnávateľa v Bayerne Mníchov smutne i

roz-horčene zároveň. Zvláštne, keďže v rokoch 2008 až 2012, keď Katalánec

pôsobil v tamojšom veľkoklube a dobýval jednu trofej za druhou, sa ich

spo-lupráca javila ako rozprávková. Zdá sa však, že nie je všetko zlato, čo sa

blyští. V prípade jeho úspešného angažmánu ovenčenom štrnástimi trofejami

vyznieva spomínané príslovie doslovne...

Nikomu nič nedlhujem.

Ak som povedal niečo,

čo nie je pravda, nech prídu

a povedia mi to priamo do očí.

Ale osobne, nie sprostredkovane.

Potom sa môžeme porozprávať.

Ale dovtedy by som bol rád,

keby ma nechali užívať si

chvíle pri tvorbe nového tímu.

(podľa španielskeho denníka Marca)

● Keď bol Pep na lavičke, vzťahy vraj nikdy neboli

celkom ideálne. Prezident Sandro Rosell si vždy udr-žiaval istý odstup. Vzťahy sa vyostrili vo chvíli, keď Gu-ardiola oznámil svoj odchod a prebratie funkcie Vila-novom.

● Bývalý kouč Barcelony si podľa všetkého oveľa viac ro-zumel s Johanom Cruyffom, ktorý mu držal stranu.

● Guardiola sa po ukončení zmluvy s Barcelonou

odsťahoval do New Yorku, kde sa z ťažkej choroby liečil Tito Vilanova. Terajší tréner Kataláncov na jednej z tla-čoviek priznal, že vzťahy medzi nimi dvoma ochladli. Slová si mnohí vysvetlili po svojom a Guardiolu obvinili, že ho nebol ani pozrieť v nemocnici. Ten však trvá na tom, že ho počas onkologickej liečby navštívil.

● Keď sa v médiách objavili správy, že Guardiola sa zaují-ma o Neyzaují-mara, akoby ktosi prilial olej do ohňa. Do Bayernu navyše za 25 miliónov eur stiahol Thiaga Alcantaru, ktorý už v Barcelone nebol spokojný s úlohou náhradníka...

● „Po štyroch rokoch som stratil ďalšie túžby. Tí istí

hráči, tí istí súperi, tí istí novinári, tie isté zápasy. Teraz je všetko nové, zbieram skúsenosti. Moja rodina príde čoskoro do Mníchova, je to dobrá škola a som za to vďačný,“ zneli Guardiolove slová počas predsezónneho

kempu Nemcov v severotalianskom stredisku Riva del Gar-da.

● Bývalý kormidelník na tlačovej konferencii otvorene vy-hlásil, že Barcelona prekročila medze slušnosti, keď zneuži-la Vizneuži-lanovovu chorobu v jeho neprospech.

PREČO TO MEDZI BARCOU A GUARDIOLOM ISKRÍ?

Pep Guardiola už zarezáva v Bayerne, ale zároveň je naštvaný na vedenie

(12)

Hoci je to príprava, tento

výsledok medzi fanúšikmi

zarezonoval. Tréner

úradujú-ceho anglického šampióna

Manchestru United David

Moyes odštartoval

pôsobe-nie na lavičke nečakanou

prehrou 0:1 s All-stars

výbe-rom thajskej Singhy.

V Bangkoku nastúpili „červení diabli“ po trojdňo-vom kempe proti nabude-ným domácim takmer v 30-stupňovom teple a pri 75-percentnej vlhkosti. United sa dlho nevedeli dostať do tempa a nevypracovali si ani žiadne gólové príležitosti. Naopak, päť minút po zme-ne strán udrel kapitán vyzý-vateľov Teeratep Winothai a strelou k bližšej žrdi preko-nal brankára Bena Amosa.

Pravda, tréneri ani hráči Manchestru si z výsledku ne-robili ťažkú hlavu a zahra-ničné sústredenie, ktoré v týchto dňoch pokračuje v Austrálii, si pochvaľujú.

„Všade sa stretávame s nad-šenými fanúšikmi, je to úžas-né. Nový tréner sa intenzív-ne zapájaa do tréningového

procesu, v tomto je iný ako sir Alex,“ povedal stredopo-liar Michael Carrick.

Britská tlač v súvislosti

s neúspešným vstupom úra-dujúceho majstra do prípra-vy okamžite pripomenula vlaňajšok, keď dali United v prvých piatich zápasoch tri góly a napriek tomu boli v sezóne úspešní. Navyše, spomenutý Alex Ferguson, ktorý po minulej sezóne ukončil viac ako 26-ročné pôsobenie na lavičke man-chesterského veľkoklubu, za-čal s „diablami“ tiež nesláv-ne – v roku 1986 prehral s Oxfordom United 0:2.

● ● ●

Ešte o niečo horším rezul-tátom sa skončil úvodný du-el v príprave konkurenčného manchesterského tímu – Ci-ty. Zverenci rovnako nového kormidelníka Manuela Pel-legriniho neuspeli na začiat-ku turné po južnej časti Afri-ky a Ázii v konfrontácii s mužstvom Supersport Uni-ted (0:2). „The Citizens“ in-kasovali oba góly po prestáv-ke, keď sa najskôr presadil

Mame Niang a skóre pečatil Kermit Erasmus. City zatiaľ nemohli počítať s Argentín-čanmi Agüerom a Zabale-tom a so Španielmi Silvom a Navasom. „Ešte nie sme pripravení hrať tak, ako by sme chceli. Výsledok ma však nijako neznepokojuje, preetože je to len príprava,“ vyhlásil Pellegrini a dodal, že do kádra by mali čoskoro pribudnúť dve až tri nové

po-sily. (man, sita)

FUTBAL, INZERCIA

utorok

❘ 16. 7. 2013

12

Š-67

DAVID MOYES a MANUEL PELLEGRINI začali svoje angažmány v manchesterských veľkokluboch prehrami

Aj Ferguson odštartoval neslávne

UNITED: Amos – Fabio (78. Evra), R. Ferdinand, Evans, Büttner (34. Rafael) – Carrick, Anderson (63. Zaha), Cleverley (63. Jones), Giggs (63. Lingard) – Januzaj – Welbeck.

CITY: I. polčas: Hart – Ri-chards, Kompany, Garcia, Kolarov – Barry – Fernandinho, Razak, D. Sua-rez, Nasri – Džeko. II. polčas: Panti-limon – Facey, Lescott, Boyata, Na-stasič – Rodwell, Huws, Y. Toure, Sinclair, Milner – Nimely.

AKO NASTÚPILI?

Súboj dvoch kapitánov – v popredí líder výberu thajskej Singhy a autor

je-diného gólu Teeratep Winothai, za ním stopér Manchestru United Rio

(13)

PRVÁ SLOVENSKÁ STÁVKOVÁ SPOLOČNOSŤ

Imagem

Referências

temas relacionados :